Так, за даними волонтерів, автобуси "Мрія", які закупили для українських школярів, збирають у Росії, а саме підприємство входить у холдинг, який збирає техніку для російської армії. Автобуси ввозять із Росії готовими на 95%. За документами вони звичайні пасажирські. В Україні їх переобладнують на шкільні – замінюють сидіння, прикріплюють ремені безпеки, встановлюють сигнальні маячки і кріплять нове тавро: замість російського ПАЗ – українське ПАЗ "Мрія", пише ТСН.

МОН відкидає свою причетність до цих закупівель.

"Ці закупівлі здійснюються органами місцевої влади за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та відповідних видатків місцевих бюджетів. Саме органи місцевої влади провадять закупівлі шкільних автобусів", – вказано на офіційному сайті освітнього міністерства.

Також чиновники вказують на те, що вони зверталися до обласних департаментів та управлінь освіти з рекомендаціями закупівлі автобусів саме українського виробництва.

Законодавство дає однакові права резидентам і нерезидентам. Тому треба вносити зміни. Єдине, що міністерство може зробити – ми рекомендуємо надавати перевагу вітчизняним виробникам,
– заявила керівник відділу інституту модернізації змісту освіти МОУ Галина Наконечна.

Слід зазначити, що за законом, тендер виграє той, хто запропонував меншу ціну. Тож прохання українських виробників скасувати результати тендеру Антимонопольний комітет не задовольнив. Адже пропозиції ПАЗ "Мрія" на 100-300 тисяч дешевші, аніж українські відповідники. При цьому, зростання ціни на деякі українські шкільні автобуси відбулося саме після закладення в державний бюджет субвенції на їхню закупівлю.

"МОН вивчає можливість звернення до компетентних органів щодо розгляду питання обґрунтованості ціни на українські шкільні автобуси. Одночасно, звертаємось до громадськості і журналістів з проханням зі свого боку дослідити, як так вийшло, що автобуси, вироблені в Україні, дорожчі за автобуси, в яких використовуються російські запчастини", – зазначається на сайті Міносвіти.

Читайте також: Як зміниться навчання в початкових класах: нововведення від Міносвіти