Про це у своїй статі пише експерт з питань Росії і Євразії аналітичного центру Chatham House Джон Лоу.

Остання російська поведінка в Сирії вже змусила деякі європейські уряди подумати про запровадження нових адресних санкцій проти російських урядовців, відповідальних за бомбардування Алеппо.

Росія хоче скасування санкції, проте, на думку автора статті, обговорення в Європейській раді навряд чи призведе до зміни політики ЄС щодо Росії. Вона лишиться сфокусованою на підтримці принципів територіальної цілісності України і на схилянні Москви до зміни поведінки.

Лоу додав, що на тлі численних викликів для Росії у Європі і на Близькому Сході, Москва сама створює дедалі більше дилем для себе. В такій ситуації, на його думку, лідерам ЄС варто відійти на хвилину і подивитися на ширшу картину за межами санкцій. Комбінація економічної стагнації, погіршення стандартів життя, посилення авторитаризму і кричуща нездатність нинішньої влади запропонувати будь-які далекоглядні реформи на тлі конфронтації із Заходом, вірогідно, спричинить напругу всередині еліт і призведе до зміни курсу.

Читайте також: Політолог розповів про дипломатичну перемогу України у Берліні

Автор вважає, що для підвищення ефективності санкцій потрібно розділити секторальні санкції проти фінансового і енергетичного сектору Росії від "Мінського процесу", щоб перетворити їх на загальний інструмент стримування російської агресії проти України та інших сусідніх країн.

У матеріалі мовиться, що час також нарешті визнати, що "Мінські угоди" не можуть бути виконаними, тому що Москва використовує їх для того, щоб змусити Захід вимагати від України поступок, на які вона не може піти. Українці боролися у війні, яка відібрала життя у 10 тисяч людей, не для того, щоб поступитися російським маріонеткам своїм суверенітетом.

ЄС повинен бути готовим також запровадити персональні санкції проти росіян, відповідальних за розробку політик, покликаних дестабілізувати східних сусідів європейського блоку. Тиск повинен поширюватися на всіх самопроголошених чиновників в окупованому Криму, голів російських державних ЗМІ, редакторів, телеведучих, репортерів і всіх, хто бере участь у розповсюдженні російської пропаганди.

Читайте також: У проект рішення саміту ЄС внесли можливість введення санкцій щодо Росії

Автор резюмує, що Заходу варто використати відсутність єдиної стратегії в Росії, щоб розробити свою власну.