За останні декілька тижнів нелегали пробували прорватися через тунель під Ла-Маншем. Франція та Великобританія мають підписати угоду, аби посилити заходи безпеки довкола протоки.

Більшість біженців утікають з буремної Сирії, рятуючись від затяжної громадянської війни. Масла у вогонь додають ще й терористи з "Ісламської держави". З Сирії біженці через Туреччину потрапляють до Греції. Більшість знедолених платять гроші контрабандистам, аби ті на перевантажених човнах доставили їх до Європи.

Та часто судна тонуть, так і не діставшись до берега. Рідко хто може дозволити собі квиток на більш-менш надійний корабель. У Греції човни з нелегалами причалюють здебільшого до курортних островів, таких як Кос, Лерос та Калімнос. Відтак, грецька влада, щоб не відлякувати туристів, швидко реєструє всіх нелегалів і за кошти уряду відправляє на північ у Салоніки. Часто реєстрації завершуються бійками.

Читайте також: Росіяни ледь не задавили один одного за яблука

З початку цього року, за офіційними даними, Грецію транзитом минули 160 тисяч мігрантів. Насправді ж утікачів може бути у рази більше. Далі їхній маршрут пролягає через Македонію, Сербію, Угорщину, Австрію і аж до Німеччини. Лише цього року притулку в Німеччині можуть попросити 750 тисяч біженців. Це майже вдвічі більше, аніж німці очікували раніше.

Утікачі з Африки та Близького Сходу прямують тільки в найзаможніші країни. Ще одна популярна країна, щоб осісти – Швеція. У 2015 році уряд королівства очікує 80 тисяч заявок від шукачів притулку. У бідніших — Греції, а також Італії та Іспанії мігранти воліють зупинятись лише транзитом.