Ще тиждень тому більшість греків готові були попрощатись із єврозоною. Нині задумались. У день референдуму, коли їх вирішили запитати чи хочете ви, аби ваша країна повертала борги – думки поділились порівно.

Бунти почались ще кілька днів тому, коли перед банками і справді стояли черги. Готівки не було. Фінустанови не працювали. Дійшло до того, що люди не могли зняти гроші з банкоматів, аби доїхати до дільниці.

Ті, хто хоче, аби Греція показала непристойний жест кредиторам, думають масштабами власної кишені. Вони дослухаються до популізму деяких політиків і вірять, що у бідах винен не уряд, котрий дозволив жити на широку ногу в умовах бідності, а Євросоюз.

Читайте також: Грецький референдум більше нагадує відвертий шантаж

Ті, хто розуміє, що йдеться про державні справи, готові ставити позначку "Так"

Але виліт із єврозони і повернення до драхми замість євро – не подобається більшості. Навіть тим, хто не хоче, аби Греція повертала позичені мільярди.

Грецькі урядовці не спали всю ніч. Прораховували можливі ходи у переговорах з кредиторами. Бо ж розуміють – результат референдуму ситуації суттєво не змінять. Гроші або треба буде повертати, а маючи мільярд у банках, віддавати 300 – буде важко. Або просити про нові позики, що вже роблять. Або відвертатись від кредиторів і оголошувати дефолт.

Нагадаємо, сьогодні, 5 липня, у Греції, пройде референдум, якщо народ погодиться на умови кредиторів, то грецький уряд може піти у відставку.