Прозорість проведення цього тендеру в опозиції одразу поставили під сумнів.

"Прогресивні українські школи вже мають комп’ютерне забезпечення, є багато виробників, які вже працюють зі школами. Зараз Міністерство освіти з одного боку анулює всі сертифікати, які видавалися раніше, з іншого боку - організовує тендер, який спеціалісти кажуть, далеко не по найсучасніших технологіях, є всі ознаки того, що цей тендер організовується під наперед відомого виконавця, всі ознаки того, що це може бути корупційна історія", - переконаний народний депутат України Андрій Шевченко.

Технічні сертифікати, за якими Міносвіти хоче придбати техніку, здебільшого описують чомусь застарілі моделі, - кажуть експерти. Крім того, відомство з невідомих причин ігнорує напрацювання президентського проекту "Відкритий світ", що теж передбачає комп'ютеризацію учнів.

"Ну, на жаль, ми до цього тендера, на жаль, недотичні і про нього дізналися нещодавно. Чому на жаль, тому що очевидно, що було б добре, якщо б, скажімо, обладнання закуповувалося під наші вимоги, які ми, скажімо, ставимо. Мені кажуть, що, на жаль, там не прислухалися до наших побажань чи до наших, скажімо, там нашого проекту", - каже директор ДП "Відкритий світ". Ігор Курус.

Компанія, яка розробляла технічні сертифікати на потребу Міносвіти, про тисячу комп'ютерних комплексів ні сном, ні духом. Тим часом, в самому міністерстві корупційної складової у такому проекті не вбачають.

"До 15 числа, такі правила, до розкриття пропозицій ніяких коментарів робити не можна", - директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод.

"Так а за 100 мільйонів на що ми їх потратимо? На десятки тисяч комп’ютерів і нетбуків для всіх сиріт старших класів!" – заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.

Перевірити чиновників взялися депутати-опозиціонери, які направили запит до прем’єр-міністра України з вимогою призупинити нову сертифікацію та закрити тендер. Генпрокуратуру ж просять перевірити законність оголошення торгів міністерством.