Путін Підписав анексію

“Історичний момент — усі будуть щасливі”, — сказав самопроголошений голова ради міністрів Криму.

Фальсифікації, грубі порушення і взагалі неконституційний референдум — українська влада намагалася ігнорувати таке волевиявлення. Ніхто з представників влади не поїхав в Крим бодай спробувати щось зробити. Тим часом у Верховній Раді в Києві просили допомоги у країн-гаратів і ухвалили постанову про розпуск кримського парламенту, яка в подальшому дасть можливість позиватися в міжнародні суди.

Однак вже наступного дня над Кримом піднімаються російські прапори, а Володимир Путін підписує угоду про "приєднання" Криму та Севастополя до складу федерації. Майже годинну промову Путіна, під час якої він порівнював Крим із Косово, в кращих радянських традиціях переривали овації.

Ще через кілька днів Держдума Росії проголосувала за приєднання Криму і Севастополя до складу Росії. Депутати Держдуми заявили, що історичне рішення Путіна буде діяти "відсьогодні й назавжди".

Підсумки так званого "референдуму" в Криму нікого у світі не здивували. Однак, результати голосування країни ЄС та США назвали насмішкою над демократією. Результати референдуму визнали лише Казахстан та Вірменія. Постійний представник США при ООН Саманта Пауер порівняла Росію з крадієм.

Злодій може вкрасти річ, але це не означає, що він має право володіти нею. Те, що сталося в Криму, не може бути визнано дійсним,
— постійний представник США при ООН Саманта Пауер.


Військових кинули напризволяще

На гучних заявах світ вичерпався. Захід розглядає агресію Путіна до України як локальний конфлікт. Українські війська в Криму стали здавати позиції. Їх кинули напризволяще і вони перестають чинити опір. Над місцями їх дислокації вже майоріють триколори. І це при тому, що в Києві в РНБО заявили, що розроблять план евакуації українських військових на материкову частину. На цьому фантазії РНБО на тему рятування українських військ закінчилися.

Ми телефонували в Міністерство Оборони, в Генеральний Штаб. Але на питання, як нам далі діяти, нічого не говорять. Ми не зрадили присязі, ми тут дійсно сидимо, але в нас також вже закінчується вода, провізія. Нам нічого більше не залишається. І ми просто не знаємо, що робити. І накази до нас також не поступають ніякі,
— моторист десантного коробля "Кіровоград" Іван Шепель.

Як вивезти 14 тисяч військовослужбовців, їхні сім'ї з Криму українська влада не знає і звернулася по допомогу до ООН. Там же шукатимуть відповіді як захистити права корінного населення — кримських татар.

Тим часом депутати визначили, що Крим — це тимчасово-окупована територія. Також окупованою територією, згідно з законом, визначено повітряний простір над Кримом, внутрішні води і територіальне море України. Тимчасово окупована територія оголошується зоною з обмеженими в"їздом та виїздом. На неї поширюється українське законодавство, проте відповідальність за порушення прав людини покладається на Російську федерацію. Також депутати ухвалили постанову про захист корінного населення Криму.

Україна має шанс відновити територіальний суверенітет щодо Криму. Однак на це підут роки. На думку правознавця-міжнародника Володимира Василенка в історії є кілька таких прикладів, коли відбувалося відновлення попереднього статусу окупованих територій. Наприклад окуповані СРСР країни Балтії. А тому все, що зараз робить український парламент матиме величезне значення в майбутньому. До того ж, акт анексії є тяжким міжнародним злочином, який не має терміну давності.

Окупація Криму, під час якої не пролунало жодного пострілу, затягується на роки. Мешканці Криму через тиск і переслідування змушені залишати свої домівки. 32 кримських татари вже попросили притулку в країнах ЄС. На материкову Україну з Криму виїхали кілька тисяч жителів півострова. За даними мінсоцполітики, наразі Крим хочуть залишити ще 25 тисяч людей.