Як пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на власні поінформовані джерела, вже до кінця дня Міністерство закордонних справ України направить статтю закону "Про освіту", що стосується мови викладання, на експертизу до Європейської комісії за демократію через право, яка більш відома, як Венеційська комісія.

Читайте також: Угорщина і Румунія фактично створили в нас гетто, – політолог

Сьогодні, 28 вересня, набув чинності новий Закон України "Про освіту", який напередодні підписав Президент України Петро Порошенко.

Закон передбачає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома чи більше мовами.

У документі чітко зазначено, що особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах чи групах комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Дивіться також: Чим загрожує відносинам з сусідніми країнами новий закон про освіту

Ця стаття набула неабиякого резонансу в Румунії та Угорщині. Представники урядів цих країн переконують, що такі статті утискають нацменшини в Україні, хоча в українському Міносвіти запевняють, що це зовсім не так.