За три місяці комітет розглянув 54 скарги на це відомство, з яких повністю або частково задовольнив 29. Часто скаржаться також на Міністерство оборони. В основному вказують на непрозорі та нечіткі вимоги до учасників торгів та порушення у ході оприлюднення інформації. У комітеті кажуть, що після минулорічних законодавчих змін поменшало недобросовісних скаржників.

“В нас з’явилися такі бізнес структури, які направляли скарги, учасник він чи не учасник, зачіпає його чи не зачіпає, все рівно писали скарги, а потім вів переговори з замовником. Не був присутнім на цих переговорах, але я впевнений, що питання розглядається таким чином, що давай я заберу скаргу, а ти нам з цього якісь дивіденди”, - каже державний уповноважений АМКУ Сергій Стефановський.

Наразі законом встановлені чітки вимоги до підприємців, які мають намір оскаржити результати держзакупевель. Крім того, за кожну скаргу необхідно сплатити до державного бюджету від 5 до 15 тисяч гривень. Всього за три місяці - з того часу, як на АМКУ покладені функції з оскарження у сфері державних закупівель - до комітету надійшло 456 таких скарг.