Раніше Сполучені Штати припинили участь у військовій операції, передавши естафету Великій Британії, Франції та іншим союзникам з НАТО.

Про бажання Лівії вирішити конфлікт дипломатичним шляхом свідчить приїзд до охопленої заворушеннями країни колишнього конгресмена Курта Велдона. Дипломат прибув з планом врегулювання ситуації в Лівії. Серед базових пунктів проекту - негайне припинення вогню, зречення від влади полковником Каддафі, формування тимчасового уряду і підготовка до виборів.

У західних ЗМІ навіть з’явилася інформація, що Каддафі готовий передати владу своєму сину Саїфу. Між тим Франція, яка неформально перейняла керівництво місією, також закликала до політичного діалогу. За столом переговорів дипломати готові співпрацювати з усіма, окрім самого Каддафі. Полковник, зазначають в МЗС Франції, дискредитував себе як лідер країни.

Те, що західні країни поступово відмовляються від силових методів, відчули і лівійські повстанці. Напередодні вони звинуватили коаліцію в бездіяльності. НАТО, начебто, завдає ударів по цілях лише через 8 годин після надходження інформації від повстанців. Альянс спростував такі закиди і заявив, що кількість авіанальотів зростає з кожним днем.

Тим часом, лівійський порт “Тобрук” покинув танкер з першою партією нафти, проданої повстанцями. Поки невідомо, хто купив у заколотників "чорне золото". Серед можливих покупців ЗМІ найбільш ймовірним вважають Катар, який погодився на роль посередника у торгівлі лівійською нафтою без згоди офіційного Тріполі.