Отримання Україною 1,9 мільярда доларів МВФ відкладає до кінця року. Причина банальна та передбачувана – гальмування реформ, йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".

Читайте також: МВФ назвав реформи, яких вимагає від України найближчим часом

Це мав би бути вже п'ятий транш кредиту, починаючи з 2014 року, коли після Революції Гідності Україна та МВФ відновили співпрацю. Проте, як коментує голова Українського аналітичного центру Олександр Охрименко, "дають нам не так багато, як обіцяють". У 2015 році була прийнята програма розширеного фінансування, яка передбачала видачу Україні 40 мільярдів, а дали лише 18.

А на думку економіста Андрія Новака, нам дають коштів менше, аніж могли б, але більше, ніж ми того заслуговуємо. Фактично, Україну не залишають наодинці з проблемами тільки тому, що ми – єдина держава, котра протистоїть російській агресії.

"МВФ не є самостійною структурою, це є певний економічно-фінансовий інструмент для реалізації політики країн-донорів МВФ, якими виступають США, Британія, Франція, Німеччина, Канада тощо. І я так розумію, що було прийнято засадниче рішення – принаймні, на рівні Великої сімки – підтримувати Україну у будь-якому випадку. Оскільки Україна на сьогодні – єдина держава, яка зупиняє російську агресію. Їм краще підтримувати стіну, яка відгороджує від агресора, аніж обвалити її. Тому підтримка у нас є. Інше питання – її об’єм та масштаб. Зараз нам надають її мінімально, тільки щоб ми трималися на плаву. А для того, щоб розраховувати на масштабнішу співпрацю, слід виконати ряд завдань. Враховуючи нашу економічну політику та корупцію, нам хоч і надають допомогу, але на мінімальному рівні", – говорить Новак.

Повну версію статті читайте тут: Грошей не буде: МВФ вимагає реформи