Відповідаючи на запитання про те, чи дають змогу положення нового КПК безпідставно затримувати громадян, представник МВС відповів, що підстави процесуального затримання громадян за вчинення протиправного діяння без ухвали слідчого судді передбачені статтею 208 Кримінального процесуального кодексу.

Василь Фаринник зазначив, що таке затримання можливе лише у випадку, якщо цю особу застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення, а також тоді, якщо безпосередньо після вчинення злочину очевидець, в тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі чи місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин.

"Законослухняним громадянам боятися нічого. Не треба ніякого паспорта мати тому, хто не скоює якихось дій, які є порушенням закону", – заспокоїв керівник слідчого підрозділу МВС.

До слова, одночасно із новим КПК, Генпрокуратура, СБУ, МВС, Мін'юст, Мінфін та Держприкордонслужба затвердили спільну інструкцію про організацію проведення негласних слідчих (розшукових) дій та використання їх результатів у кримінальному провадженні.