Податкова знижка - це частина доходу, отриманого у вигляді заробітної плати, яка не обкладається податком. Її розмір дорівнює сумі визначених Податковим кодексом витрат, здійснених у звітному році. Ці витрати необхідно підтвердити квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів купівлі-продажу товарів або послуг тощо. У підтверджуючих документах обов'язково повинна бути вказана вартість придбаних товарів чи послуг і терміни їх продажу або надання.

Оригінали вищевказаних документів не потрібно направляти до податкового органу і зберігати не менше трьох років. При цьому підставою для нарахування податкової знижки є річна податкова декларація.

Витрати, які дозволяють отримати податкову знижку:

1. Частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, якщо куплене житло не перевищує 100 кв.м. (до податкової знижки відноситься сума всіх відсотків по кредиту за звітний рік). Якщо ж розмір житло перевищує 100 кв.м., то для визначення розміру податкової знижки необхідно суму відсотків за звітний рік помножити на спеціальний коефіцієнт, для визначення якого необхідно 100 кв.м. поділити на фактичну площу купленого житла.

2. Суму коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, але не більше ніж 4% від суми його загального оподатковуваного доходу.

3. Суму коштів, сплачених платником податку за навчання в середньому професійному або вищому навчальному закладі або за навчання члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не отримує заробітної плати. Така сума не може перевищувати 1320 гривень за кожен місяць навчання у звітному 2011 році.

4. Суму коштів, сплачених за платні медичні послуги, надані платнику податків або членам його сім'ї першого ступеня споріднення, у тому числі для придбання ліків.

5. Суму коштів, сплачених платником податку-інвалідом, за послуги з реабілітації, технічні та інші засоби реабілітації в розмірах, які не покриваються виплатами з фондів загальнообов'язкового державного соціального медстрахування.

Більш детальніше про витрати, які дозволятимуть отримати податкову знижку читайте на сайті mybank.ua.

Обмеження на нарахування податкової знижки

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту України. Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу громадянина, нарахованого як зарплата.

Якщо платник податків до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.