При цьому у вітчизняному зовнішньополітичному відомстві додають, ПАРЄ - це політична організація, й Україна не зобов'язана виконувати усі її рекомендації. Й жодні санкції офіційному Києві не загрожують, переконані у МЗС.

"Це не міжнародний валютний фонд і не світовий банк і кредитів ми у них, слава богу, не брали і грошей їм не винні. Тому в принципі якимись істотним чином покарати Україну вони не можуть, ми самі знаємо свої недоліки, ми самі знаємо, що в нас недосконало і багато критичних ситуацій нас абсолютно не здивувало, які там з'явилися, вони абсолютно ґрунтуються на тому, що Україна і дійсно далека від багатьох стандартів, які би ми хотіли досягти і для цього ми взаємодіємо з радою Європи у проведенні внутрішніх реформ", - каже директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

В опозиції кажуть: введення санкцій вони дійсно лобіювали, але не до України, а до високопосадовців. За словами екс-віце-прем'єра з питань європейської інтеграції Григорія Немирі, якщо ув’язнені опозиціонери не вийдуть на волю найближчим часом, деяким українським можновладцям Європа може заморозити фінансові активи та заборонити в`їзд до країн ЄС.

"Ми задоволені тим, що в тексті резолюції міститься заклик, параграф 3, до Президента України розглянути усі, я підкреслюю усі, наявні в нього правові засоби, щоб звільнити колишніх членів уряду та дозволити їм брати участь у наступних парламентських виборах", - вважає екс-віце-прем'єр з питань європейської та міжнародної інтеграції Григорій Немиря.

Україна сьогодні як ніколи близька до виконання всіх зобов'язань перед Радою Європи, кажуть провладні члени делегації ПАРЄ від України. Регіонал Володимир Рибак заявляє: жодних санкцій до офіційного Києва застосовано не буде.

"Санкцій ніяких проти України немає. Так, опозиція хотіла, ті хто розповідали казки, вони хотіли, щоб були санкції, але в Європі люди розуміють, що є в Україні, тому ніяких санкцій до України немає", - каже член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Володимир Рибак.

Нагадаємо, ПАРЄ закликала українську владу дозволити провести медичне обстеження ув'язнених опозиціонерів незалежними лікарями. Також європейці побажали змінити дві статті кримінального кодексу та зняти всі обвинувачення проти членів колишнього уряду, які базуються на цих положеннях.

Зауважимо, навесні співдоповідачі ПАРЄ планують відвідати Україну аби перевірити, як Київ виконує зобов’язання, взяті на себе 17 років тому. Дипломати прогнозують: доповідь буде представлена вже після парламентських виборів, на початку 2013 року.