Для підписання угоди Україна повинна провести судову та конституційну реформи, зазначив він.

Тим часом, комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле зауважив, що відносини України та Євросоюзу знаходяться у критичній точці. Серед проблем ЄС називає вибіркове правосуддя та несприятливий бізнес-клімат.

У вітчизняному МЗС запевняють, особливості українських процесів намагаються роз'яснити Європі. Про терміни ж парафування угоди воліють не говорити.

“В чому полягає наша робота - пояснювати нашим колегам ті процеси, які відбуваються в Україні. Яким чином це вплине на загальний хід - говорити важко. Ми впевнені і ми переконані, що ті рішення, які були прийняті, в тому числі в контексті європейської інтеграції, і та робота - вони будуть продовжуватись і вони зараз продовжуються, і ми вийдемо на відповідне парафування угоди України та ЄС”, - каже речник МЗС Олександр Дикусаров.

Нагадаємо, у грудні минулого року на саміті "Україна-ЄС" сторони оголосили про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію. Раніше очікувалося, що на саміті угоду одразу ж парафують. Відтермінування деякі експерти і дипломати пов'язали з політичною ситуацією в Україні.