Про це американець, чиї статки Bloomberg оцінює у 28,2 мільярдів доларів, написав у колонці на The Wall Street Journal.

На його думку, підірвана війною економіка України не впорається з борговим навантаженням. На частку запозичень в іноземній валюті припадає 19 мільярдів доларів, пише він.

Сорос додав, що дефолт дорого обійдеться не тільки самій Україні , а й кредиторам. При цьому мільярдер пояснив, що вартість дефолту зростає, як правило, тільки в тих випадках, коли позичальник і кредитор довго не можуть домовитися.

Читайте також: Путін хоче не військової перемоги, а фінансового краху України, — Сорос

Як приклад він навів південноамериканські країни в 1980-і роки і нинішню боргову кризу Греції. Якщо ж сторонам вдається домовитися швидко, це позитивно впливає як на кредиторів, так і на позичальників, зазначає фінансист.

Уряд України, зазначає впливовий колумніст, зараз здійснює боротьбу з корупцією, реформу судової системи, розвиток сільського господарства. Крім того, Київ намагається досягти більшої інтеграції з Євросоюзом і знизити залежність від російського газу.

Якщо зниження держборгу допоможе уряду добитися цих цілей, то інвестори повинні самі досягати цього кроку. Якщо дефолт — це єдина можливість домогтися скорочення заборгованості, то інвестори повинні вітати дії України, а не опиратися їм,
— написав Сорос.

Як відомо, Україна ніяк не може домовитися з кредиторами про списання частини боргу. Експерти прогнозують нашій країні дефолт вже у вересні, якщо Київ не виплатить черговий великий борг у розмірі 500 мільйонів доларів.