Саме тому бджолярі й облаштовують свої пасіки поблизу сільгоспугідь. Звісно ж за скромну плату з кишені фермера.
Якщо б раптом медоносні бджоли перестали переносити пилок, збитки аграріїв були б космічними. На жаль, цей сценарій не такий уже й фантастичний.

Явище коли бджоли покидають свої вулики і більше не приносять до них пилок вперше зафіксували в Сполучених Штатах у 2006 році. Далі аномалія поширилася на європейські країни, траплялись такі випадки навіть у Тайвані. Дивне явище вчені назвали синдромом розпаду колоній.

Через руйнування бджолиних сімей зменшився медозбір, популяція окремих рослин скоротилася, як результат - збій в екосистемі. Найгірше, що науковці досі не розуміють причин аномальної поведінки комах.

У бджіл ніколи не було проблем з навігацією. Навіть під час дощу вони, ухиляючись від крапель, вони встигають безпечно повернутися додому. Назавжди відлітали від пасіки лише перед смертю.

Що ж могло зумовити розпад колоній? Дехто вважає, що це наслідки хвороб, які викликають патогенні мікроорганізми, пестициди чи ГМО. Інші переконані, що не обійшлося без втручання людини - сім’ї начебто руйнуються через випромінювання мобільних телефонів. Хтозна? Все можливо.

Людина живе на Землі 2 мільйони років, перші бджоли з’явилися 140 мільйонів років тому. Але хто кого швидше виживе з планети - вже відомо.