На честь свята Мер Кіото ДайсАку КадокАва та голова КМДА Олександр Попов урочисто посадили перші дерева на столичній алеї сакур та домовилися про щільнішу співпрацю.

"Були різні часи і, на жаль, ми, відверто кажучи, пане мер, трошечки недостатньо приділяли уваги саме цій території, саме цьому парку і сьогодні ми з вами маємо приємну нагоду дати нове дихання цьому проекту і дати новий поштовх до його активного розвитку", - каже голова КМДА Олександр Попов.

"Ми раді такому теплому прийому українців. За роки, коли наші міста є побратимами - у нас з’явилося багато спільного. А тепер, ще й цей парк з сакурами. Я тут почуваюся, як вдома", - каже мер Кіото Дайсаку Кадокава.

До праці взялися рядові японці та українці. Останні виглядали куди вправнішими садівниками. Гості ж з країни сонця, що сходить, пояснювали свою нерішучість не відсутністю вмінь, а мовним бар"єром.

Налагоджувати контакт взялися самі українці. Зовсім юні кияни, які в рамках шкільної програми вчать східні мови, вирішили випробувати їх на практиці. Деякі частини розмови, зізнаються, залишилися незрозумілими, втім, кажуть, настрій від того не погіршився, а у колекції - фото зі справжніми японцями.

Сам парк у столиці заклали 1972 року, одразу після підписання угоди про співпрацю та розвиток столиці України Києва та культурного центру Японії Кіото. Цього року, зусиллями місцевих мешканців та столичної влади, його оновили - прикрасили парковими скульптурами у східному стилі та саме тут вирішили закласти найдовшу в світі алею сакур.

На півторакілометровій доріжці між двома станціями метро посадять з тисячу дерев. Сакури 15-ти сортів, що витримують морози до 25 градусів, вже замовили у Нідерландах.