З кінця дев’яностих українську економіку серед сфер впливу розділили між олігархів. Цей процес розпочався ще за часів президентства Кучми і дотепер бізнес і політика грають за встановленими правилами.

У кожній сфері свій "смотрящий" і своя бізнес-група. Парламент залишається представником цих груп. В комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин 31 народний депутат бажає опікуватись галуззю, яка після війни на сході стала найприбутковішою.

До слова, в комітеті охорони здоров’я обранців в двічі менше. І тільки 3 з 31 народного обранця не мають відношення до аграрного бізнесу. Останньою резонансною пропозицією комітету є законопроект, який дозволяє переносити межі невеликих земельних ділянок без згоди власників.

Читайте також: Як велика й прибуткова державна компанія "кидає" своїх працівників

3 червня 2015 року ВР підтримала притягнення до відповідальності одразу двох депутатів – Мельничука і Клюєва. Другий вже давно закордоном. Сонячна електростанція братів Клюєвих майже задарма отримали землі під будівництво.

У Верховну Раду був "протягнутий" закон, за яким за сонячну енергію держава платила майже в двічі більше, ніж за звичайну. Прибутки одразу йшли в офшори. Лише на австрійських рахунках компанії було знайдено 800 мільйонів євро.

Наразі південноукраїнські станції перейшли у власність китайської компанії за борги. А кримські перереєструвалися в Росії. І вони забезпечують до чверті всіє енергії окупованого півострова.

Які ще парламентські комітети працюють на користь олігархів та скільки на цьому втрачає держава і українці – дивіться у програмі журналістських розслідувань "ЦРУ".