Про це повідомила директор департаменту ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики Наталія Зінкевич на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

За її словами, такі кроки передбачені Програмою створення робочих місць та стабілізації зайнятості в Донецькій і Луганській областях на період до 2017 року. За документом, в результаті реструктуризації вугільної галузі в цих областях будуть звільнені 22 тис. шахтарів. Разом з тим, за три роки обіцяють створити більше 300 тис. нових робочих місць за рахунок державно-приватного партнерства та залучення міжнародних донорів. Для цого планують "перезавантажити економіку" Донбасу з орієнтацією на пріоритетні галузі, зокрема, виробництво будівельних матеріалів, приладо- і машинобудування, обладнання для енергозберігаючих технологій – теплових насосів і сонячних батарей, виробництво і переробку сільськогосподарської продукції, розвиток IT-технологій, а також підтримку малого та середнього виробничого бізнесу.

Для реалізації Програми обіцяють розробити механізми банківського кредитування, створити вільні економічні зони, а також впровадити партнерство і патронат з боку органів влади інших регіонів.