Разом із правлячою партією до Держдуми потраплять також ЛДПР, КПРФ та "Справедлива Росія". Не подолали семивідсоткового бар'єру партії "Яблуко", "Правоє дєло" та "Патріоти Росії.".

І хоча цьогоріч до виборів вперше в історії сучасної Росії були допущені всі 7 зареєстрованих в країні партій, за словами виборців, реальної альтернативи "Єдиній Росії" не було.

Голосування опозиціонери називали фарсом

Частина російських опозиціонерів бойкотували парламентські вибори. Лідери незареєстрованої "Партії народної свободи" просто перекреслили свої бюлетені. Голосування опозиціонери називали фарсом, адже, за їхніми словами, до виборів допустили лише прокремлівські сили.

"Ми не вважаємо, що це вибори, ми не вважаємо, що ці вибори вільні та законні", - каже опозиційний лідер Володимир Рижков.

"Ми прийшли протестувати проти фарсу, проти маніпуляцій", - опозиційний лідер. Борис Нємцов.

Представники ПАРЄ і ОБСЄ заявили про серйозні порушення під час голосування

Всенародне волевиявлення відзначилося арештами активістів, атаками на опозиційні сайти та втручанням у вибори з боку влади. Представники ПАРЄ і ОБСЄ заявили про серйозні порушення під час голосування. Зокрема, зафіксовано масове вкидання бюлетенів на дільницях.

"Нас найбільше турбує те, що немає розмежування між правлячою партією і державою. Результатом цього стало те, що майже не було конкуренції. Кілька партій взагалі не були допущені до виборів. Це все і призвело до того, що виборчому процесу бракувало чесності і прозорості, а результати голосування були спотворені на користь партії влади", - каже представниця ОБСЄ Хайді Тальявіні.

Одному із спостерігачів вдалося зняти на камеру те, як голова виборчої комісії підтасовує результати голосування. На відео сивий чоловік сидить за столом і крадькома ставить галочки у виборчих бюлетенях. За цим фактом вже розпочато розслідування. Втім, кажуть у Центрвиборчкомі Російської Федерації, масштабних порушень, не було.

"Практично не було скарг щодо виборчої кампанії, ніяких істотних порушень не було зареєстровано за день до голосування, а у день виборів їх було лише близько сотні. Про масове псування бюлетенів не повідомлялося", - заявив голова ЦВК Росії Володимир Чуров.

Блогери помітили, що досить дивними були попередні результати голосування

Тим часом, російські блогери помітили, що досить дивними були попередні результати голосування, які оголошували по центральному телебаченню. За даними російського ЦВК, які подавали телеканали, у Воронезькій області на дільниці прийшли близько 130% виборців, у Ростовській - 147%. Та це не завадило спостерігачам від СНД визнати вибори такими, що відповідають демократичним нормам.

Загалом, на виборчі дільниці в день голосування прийшли близько 60% російських виборців. Майже половину їхніх голосів отримали "Єдинороси". І хоча, правляча партія втратила конституційну більшість, отримавши 238 місць у 450-місному парламенті, лідер партії Дмитро Медведєв результатом задоволений.

"Демократія у дії. Партія показала гарний результат", - сказав президент Росії Дмитро Медведєв.

Із закінченням виборів народне волевиявлення не припинилося. У Москві та Санкт-Петербурзі поліцейські затримали сотні осіб, що протестували проти фальсифікації виборів.

"Я прийшла сюди тому, що це моя країна. Молоді люди прийшли сюди, бо вибори сфальсифікували і вони не хочуть жити із злодіями", - пояснила протестувальниця Лєна Рохліна.

Учасники маршу скандували: "Поліція будь з народом", "Росія без Путіна" та "ганьба".

Путін подав документи у ЦВК для реєстрації своєї кандидатури у президенти

Попри невдоволення громадян ситуацією в країні, Володимир Путін подав документи у ЦВК для реєстрації своєї кандидатури у президенти. Саме “Єдина Росія" висунула його кандидатом на цю посаду. Таку ініціативу розділяють не усі.

"Неосвічений диктатор, загнав країну у таку економічну кризу, в якій ми зараз перебуваємо. Я не бачу передумов, за якими він міг би хоча б щось виправити у цій країні", - вважає менеджер у комп'ютерній компанії Павло Черкашин.

Разом з тим глава російського уряду переконаний, більшість громадян Росії не хочуть повторення киргизького чи українського сценарію. А у масових акціях протесту в Росії винні Сполученні Штати.

"Я подивився на першу реакцію наших американських партнерів. Перше, що зробила держсекретар, сказала, що вони нечесні і несправедливі, хоча ще не отримала навіть матеріалів спостерігачів Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ", - заявив прем’єр-міністр Росії Володимир Путін.

Опозиційний мітинг 10 грудня зібрав десятки тис. людей

Невдоволені ситуацією у країні опозиціонери пообіцяли у суботу 10 грудня провести всенародний мітинг. На Болотній площі у Москві за даними опозиції зібралися від 60 до 100 тисяч людей, за даними поліції не більше 25 тисяч.

Люди тримали в руках плакати з гаслами "Вимагаємо перерахунку голосів" та "Росія буде вільною". Порядок забезпечували солдати внутрішніх військ та сотні правоохоронців. Учасники мітингу ухвалили резолюцію "За чесні вибори". В ній, зокрема, вимагають скасування результатів виборів, які вважають сфальсифікованими, та звільнення політв’язнів.

Московських опозиціонерів підтримали ще у близько 80 містах Росії. Кілька десятків особливо активних протестувальників були затримані. Лідери опозиції переконують, подібна акція не остання. Вже 24 грудня вони обіцяють провести ще один мітинг.