Сергій запевнив – ця ініціатива, виключно на гуманітарних засадах і там немає комерційного підтексту. Такі поїздки митці організовують не вперше і з кожним разом публіка все більша.

Про публіку

"Ми це помічаємо за кількістю людей у залах. І до цих людей хочеться повертатись, спілкуватися з ними і щось для них робити", — наголосив Жадан.

В свою чергу Леньо пригадав, що по дорозі в місто Сєвєродонецьк був шокований розрухою, яку побачив.

Про настрої місцевого населення

"Я побачив повну відсутність доріг, там була повністю зруйнована інфраструктура. І, головне, ці дороги зруйнували не Гради чи гусениці танків. Там люди так живуть вже давно. Я не побачив там людей, які готові бути хазяїнами на своїй землі", – розповів музикант.

Він додав, як би не прикро це констатувати, але й зараз на Сході є шанс для “русской весни”.

Про шанс для “русской весни”

В той же час Жадан додав, що побаченим залишився задоволеним. Особливо вразило те, що на їхніх концертах було дуже багато молоді.

"Ці студенти нічим не відрізняються від однолітків з Києва, Харкова, Львова. Вони однаково одягаються, читають одинакові книги, слухають одинакові люди, одинакові слова вживають", — наголосив письменник.

Він додав, що за ситуацію на Сході і настрої місцевих людей великою мірою відповідальні митці, які не завжди приділяли належну увагу регіону, а також центральна і місцева влада.

Про волонтерів

Обоє чоловіків наголошують, те, що фестиваль відбувся, це велика заслуга волонтерів, які досі перебувають під пильним оком місцевих латентних сепаратистів.

"Люди, які підтримують подібні акції, які підтримують волонтерську діяльність, які відкрито підтримують українську армію викликають дуже велику повагу. Ці люди давно вже нічого не бояться, бо вже визначилися з пріоритетами. І їх там велика кількість", — наголосив Жадан.