За словами міністра, цього року, через агресію Росії, було збільшено військовий бюджет. Це стало причиною зменшення бюджетів інших сфер.

В аграрній сфері було скорочення в дотаціях. Ми хочемо до 15 лютого подати зміни до бюджету, ми хочемо ввести питання компенсації відсотків за кредитами. Зараз аграріям дуже важко знайти кошти, піти до банку і отримати гроші під весняну кампанію, – каже Павленко.

Незважаючи на це, в аграрній сфері є і позитивні моменти.

Головна наша мета зараз – пройти нормально весняну кампанію, пройти базовий технологічний процес, для того, щоб ми отримали достатній нормальний урожай. Важко буде закупити насіння, яке подорожчало і добрива. Але й ціни на нашу продукцію на світових ринках виросли. Відповідно в гривнях наші аграрії мають більший дохід, – розповів міністр.

Він зазначив, що на територіях, тимчасово не підконтрольних Україні, держава втратила близько 1,5 млн тон виробництва.

Але ми маємо ключові порти під нашим контролем. Агробізнес показав зростання, теж саме стосується експорту. Порти Одеса, Миколаїв, Іллічівськ, Южний працюють на нормальну потужність. Експорт від агробізнесу цього року зайняв першу позицію. Агрокомплекс отримав хороші прибутки і є локомотивом України, – запевняє міністр.

Ще одна проблема - втрата обороту з РФ, але ведуться роботи з налагодження співпраці з ЄС.

Агробізнес залишається прибутковим навіть в такі буремні часи. В нього готові інвестувати. Всі хочуть брати нашу землю, заходити і працювати на ній, а держава хоче стимулювати виробництво, щоб ми експортували не ресурси, а готову продукцію. Це дає додаткову вартість, створює робочі місця, інвестиції, надходження до бюджету, це ми хочемо стимулювати більше, – сказав Павленко.