Видобувати пісок тут почали 3 роки тому. Відтоді площа робіт щоразу збільшувалась, що й спровокувало зсув ґрунту та руйнацію будинків. Тепер у селі майже півсотні осель пішли тріщинами.

Шість років тому подружжя Комісарчуків придбали будинок у доброму стані. Тепер же підлога в оселі просідає. Щодня вантажівки тоннами вивозять з кар'єру пісок. Жити поруч стало просто нестерпно.

30 метрів від виробництва знаходитися наш житловий будинок. Як тут можна жити, коли тут вдень і вночі працює важка техніка, вантажаться самоскиди, пилюці, грязюці. У нас живуть маленькі діти, ні не води, ні чистого повітря,
— розповідає місцева жителька.

Після сотні скарг та оббитих порогів чиновників роботу кар'єру тимчасово призупинили. Чи винен він у руйнуваннях будинків, обіцяє розібратися прокуратура.

Якщо у ході досудового розслідування буде доведена винна безпосередньо користувача у порушені використання надр, і якщо це порушення спричинило руйнування цих будинків, тоді відповідно винна особа буде притягнута до кримінальної відповідальності та понесе майнову відповідальність заподіяння збитків цим людям,
— пояснюють там.

На закиди селян власник кар'єру демонструє купу документів. Мовляв, усе за законом, підприємство легальне, повітря не забруднює і будинків не псує.

Те що кар'єр працює законно, підтверджують і у державній екологічній інспекції. Акт на право власності земельної ділянки та дозвіл на видобування піску підприємцю надала державна служба геології та надр України. Проте перевірити, чи дотримуються при роботі необхідних правил, тепер екологи не можуть.

Якщо проблему із небезпечним сусідом не вирішить прокуратура, селяни обіцяють масштабні акції протестів вже у столиці.