Приманка завбільшки як сірникова коробка. Всередині – капсула з речовиною. Це - спеціальний харчовий продукт, вкритий сировиною на м’ясній основі. Цей запах має принадити лисиць. Від сказу препарат захищає тварину на рік. На всю область дали 430 тисяч доз.

Читайте також: Кому і за скільки українці довіряють своє здоров'я: результати дослідження

Вакцину спільно розробляли Україна і Франція. Її можна використовувати для всіх м'ясоїдних тварин. Речовина абсолютно безпечна і відповідає усім вимогам Євросоюзу. Поширювати її з літака зручно, адже таким чином можна добратися до найбільш недоступних місць. Разом із капсулою завжди скидають інструкцію, на випадок, якщо приманку знайде людина.

Вакцина засипається у барабан і виходить по жолобку. Комп’ютер відстежує кількість висипаних доз на кілометр квадратний. Доза регулюється автоматично,
– розповів оператор машини Андрій Пріцак.

За останні кілька років диких лисиць побільшало у півтора-два рази. Серед них багато хворих на сказ.

"Лисиця забігає на подвір’я і може з собакою покусатися, або напасти на людину. Якщо не надати вчасну допомогу, то незворотній тоді шлях. Лікування від сказу немає, і людина приречена тільки на смерть", – пояснив начальник відділу обласного управління Держпродспоживслужби Сергій Войтюк.

Читайте також: Голова ЦВК Росії буде спостерігачем на Волині

Коли медикаменти поширять, ветеринари обстежать частину тварин. Так з’ясують, наскільки ефективною була вакцинація.