Надання статусу регіональної румунській мові ініціювали голови сільських рад румунськомовних населених пунктів на Закарпатті, розповів Георге Беринде. Він є головою закарпатського села Біла Церква, яке першим оголосило румунську мову регіональною.

Беринде розповів, що його колеги, які є головами сільських рад румунськомовних сіл, також будуть виносити питання про надання румунській мові статусу регіональної на плановій сесії.

Всього у Тячівському та Рахівському районах Закарпатської області є сім сіл, у яких частка румунів перевищує 10% від загальної кількості жителів.

Сільський голова Білої Церкви розповів, що після впровадження норм закону про мови діловодство в селі буде вестися українською, але якщо житель села звернеться до влади румунською, відповідь отримає також румунською.

"Наша сільрада поки що не звертатиметься у вищі інстанції регіональною мовою, ми не хочемо комусь просто створювати проблеми. Загальна кількість румунів у Рахівському районі — більш ніж 10 відсотків (їх — 10,5 тисячі з 92 тисяч жителів району), але на сьогодні так склалася ситуація, що в державних структурах (міліції, податковій, пенсійному фонді, райдержадміністрації тощо) працює всього один румун — це завідуючий районним відділом освіти", - додав Беринде.

"Ми розуміємо: поки що ні район, ні область не готові прийняти від нас офіційний лист румунською мовою. Але проситимемо їх вирішувати це питання — хоча б із наступного року залучати людей, котрі володіють румунською й можуть спілкуватися нею усно та письмово. Бо закон чітко це зобов’язує", - заявив сільський голова Білої Церкви.

За словами Беринде, усі мешканці Білої Церкви, крім рідної мови, також можуть спілкуватись українською та російською, оскільки часто виїжджають в інші регіони України або в Росію у пошуках роботи.

Нагадаємо, Геннадій Москаль запропонував додати до переліку регіональних мов англійську.