Та після того, як населений пункт перейменували - його виключили з даного переліку.

У результаті - жителі втратили статус постраждалих, а разом з ним і всі пільги. Незважаючи на те, що люди продовжують жити у забрудненій зоні.

За часи Радянського Союзу у Макарові була режимна військова частина, де зберігали ядерну зброю. До 2006 зброю остаточно знищили, а частину поступово розформовували. Сотні військових скоротили.

Але люди продовжують жити в колишньому військовому містечку. До цих багатоквартирних будинків колись планували підвести газ. Навіть розробили проект. Обіцяного люди чекають і досі.

Із транспортом у селищі також проблема - рейсовий автобус курсує тричі на тиждень. Ті, хто працює у Житомирі не мають змоги після роботи дістатись додому, тому шукають притулок у місті.

До слова, нещодавно на Житомирщині розгорівся ще один скандал - в епіцентрі опинився санаторій "Тетерів", де проживають переважно біженці. Попри те, що витрати за їхнє проживання бере на себе держава, директор санаторію кілька місяців поспіль вимагає від них грошей. Людей залякують, їхнім близьким погрожують, а захисту від влади - поки дочекатися не можуть.