Ба, більше, офіційно "Роттердам+" не скасували, хоча в міністерстві палива та енергетики запевнили, що формула не діє.

Якщо раніше розкрадання йшло через спеціальні схеми бюджетного фінансування шахт, то сьогодні не меншу загрозу представляє так звана схема "Роттердам+",
– заявив напередодні Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Здавалося б, після такої заяви генпрокурора за скандальну оборудку, її організаторів та активних аполегетів візьмуться найкращі слідчі.

Читайте також: Експерт розповів, скільки грошей витягне з кишень українців абонплата за газ

За формулою вугілля для виробництва електрики купують за такою самою ціною як на біржі у Роттердамі, плюс вартість доставки морем. Але насправді вагони з антрацитом йшли з окупованого Донбасу. Експерти порахували, що нехитрий бізнес витяг з кишень українців від 10 до 15 мільярдів гривень тільки за результатами минулого року.

А виграв від цього Рінат Ахметов, який контролює 65% теплоенергетики, та державне "Центроенерго", яке, подейкують, підкотрольне депутату від БПП Сергію Трегубенку.

І хоч, за словами міністра палива та енергетики Насалика, формула нині не працює, Апеляційний господарчий суд Києва скасовувати її відмовився. Та розслідування вугільних оборудок таки розпочало НАБУ. Знайшли зловживання в особливо великих розмірах.

Читайте також: Що помирило Петра Порошенка з Рінатом Ахметовим

Однак слідчі поки більше нічого не кажуть. А от журналісти видання "Новое время" дослідили, що формула "Роттедам+" – це компенсація за акції компанії "Нафтогазвибодування", яку на початку двотисячних компанія Ахметова нібито відібрала у порошенківської групи "Укрпромінвест".

Після запровадження скандальної формули "Роттердам+" акції ахметівського ДТЕКу зросли на 40%. Як повідомив сайт "Наші гроші", частину цінних паперів перед здорожчанням придбала фінансова група ICU (Investment Capital Ukraine). Для кого – не розголошується.

Та свого часу в цій компанії працював нинішній голова НКРЕКП Дмитро Вовк, який формулу "Роттердам+" і запровадив. Тому не виключено, що оборудка була схемою, яка дозволила усім причетним добре заробити. А українцям знову розкажуть про енергетичні труднощі і потребу підвищити тарифи.