Однак до учасників чвертьфінальної стадії елітного турніру все ще не приєднався. Цього разу проти іспанця грав не лише тріумфатор "ЮС Оупен" 2009 року Хуан Мартін Дель Потро.

Довелось Рафі боротись ще й проти травми. Перший сіяний відчув гострий біль в нозі наприкінці першого, який таки вистраждав на тайбрейку. Дель Потро ніколи не був поганим хлопцем, та скидати оберти через співчуття до суперника не мав жодного наміру. Реалізувавши один - двох з брейк-пойнтів аргентинець упевнено виграв другу партію.

І здавалось, повинен, от-от дочавити пораненого опонента. Надаль розмірковував над припиненням боротьби під час кожної перерви, та все ж, повертався на корт і зціпивши зуби продовжував боротись за кожен м'яч.

Страждав не марно. Знову на тайбрейку перший сіяний здобув третю партію і змусив трибуни здійнятись на ноги, дотиснувши латиноамериканця в четвертому сеті. 7:6, 3:6, 7:6 і 6:4. Попри перемогу, Надаль ризикує не вийти на наступний матч. Якщо травму не вдасться приборкати Рафа втратить першу сходинку світового рейтингу.