На думку експертів, згрупуватися, насамперед, повинна партія влади, якщо такою і хоче залишитися.

“Для влади, як мені видається, насправді треба вирішити одне головне для себе питання: вона хоче будь-яким шляхом затриматися при владі - а це, насправді, можна зробити, і навіть у 2012 році, чи вона все-таки спробує вирішувати питання для людей?”, - каже директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

У свою чергу, експерти радять опозиції заради своєї безпеки об’єднатися. Мовляв, в іншому випадку, вона стане частиною мутації Партії регіонів у машину влади, за прикладом поглинання "Сильної України".

“Якщо не об’єднуватися, то Партія регіонів просто всіх по кусочках з’їсть,переварить і не подавиться, як то кажуть. Тому опозиція сьогодні, що: перше - стимули є для об’єднання, друге - стимули для більш протестних дій, тому що, якщо опозиція в ситуації, коли владі довіряють тільки 15%, буде мовчати, спати, то в неї нема ніяких шансів”, - вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Водночас, на думку фахівців, самі ж люди давно втомилися не так від політики, як від самих політиків. Це пояснює низькі рейтинги не лише влади, а й опозиції.

“З чим пов'язаний цей феномен - сподіватися більше нема на кого, тобто кому б звичайний українець віддав би надії на зміну життя. А влада серед найменш улюблених інструментів все-таки, в порівнянні з опозицією, має хоч якісь інструменти, щоб це життя змінити”, - сказав політтехнолог Сергій Гайдай.

Верховна Рада розпочне свою роботу 5 вересня. Цього року, напередодні парламентських виборів, депутати планують плідно попрацювати. Зокрема, ухвалити ринок землі, Житловий та Трудовий кодекси, змінити виборче законодавство, а ще - у вересні почати розгляд держбюджету на наступний рік.