Так, в Нацбанку зазначають, що у середньостроковій перспективі темпи зростання економіки будуть більш помірними, ніж прогнозувалося раніше: у 2017 році – 2.5%, у 2018 – 3.5%.

Причиною цього є те, що ціни на головні експортні товари України не будуть зростати так швидко, як планувалося.

Перегляд прогнозу на наступні два роки пов’язаний із гіршою зовнішньою кон’юнктурою для українських експортерів порівняно з попередніми очікуваннями. З огляду на рекордне світове виробництво зернових у 2016-2017 МР ціни на них залишатимуться на низькому рівні. Ціни на сталь також не продемонструють значного зростання через високі обсяги її пропозиції на світових ринках,
– йдеться в заяві НБУ.

Читайте також: Три чорні діри, закладені в бюджеті на 2017 рік

Національний банк України зберігає прогноз споживчої інфляції на рівні 12% на кінець 2016 року, 8% на кінець 2017 року та 6% на кінець 2018 року.

"Хоча у вересні інфляція вже шостий місяць поспіль перебувала на однознаковому рівні, до кінця поточного року вона прискориться до рівня 12%. Це відбудеться переважно внаслідок підвищення адміністративно-регульованих цін і тарифів", – зазначили в Нацбанку.

Прогноз дефіциту поточного рахунку було збільшено до 2,5 мільярда доларів США в 2016 році, 2,9 мільярда доларів США в 2017 році та 2.8 мільярда доларів США у 2018 році.

Цей показник буде більшим, ніж очікувалося раніше, по-перше, через згадане погіршення умов торгівлі. По-друге, через більш швидке відновлення інвестиційного попиту на імпортну продукцію, зокрема на машини та обладнання.

Читайте також: Бізнес дихатиме: парламент лібералізував систему нагляду та контролю