Попередньої домовленості про об'єднання біржі досягли в грудні 2010 р. Передбачалося, що підписання зобов'язуючих документів відбудеться в квітні поточного року, проте воно було відкладено у зв'язку з необхідністю вирішення майнових питань у групі РТС.

Про об'єднання двох бірж було оголошено 1 лютого 2011 р. Тоді перший заступник голови Банку Росії Олексій Улюкаєв повідомив, що викуп акцій буде проводитися, виходячи з оцінки вартості РТС в 1 млрд 150 млн дол. ММВБ оцінюється в 3 млрд 450 млн дол. Домовленість про викуп акцій РТС була досягнута з шістьма основними акціонерами: ЗАТ "ІК" Трійка Діалог "(володіє 10% акцій РТС), ТОВ" ІК "Атон" (9,8%), ТОВ "Ренесанс-Брокер" (8,21%), ВАТ "Альфа-банк" (9,6%), ЮніКредит банк і Da Vinci Capital (у сукупності 16,9%). Загальний обсяг пакета, що викуповується, становить 53,7%.

Група РТС - вертикально інтегрована структура, в яку входить організатор біржової торгівлі та комплекс пост-трейдингової обслуговування. Центром групи є ВАТ "Фондова біржа РТС" (ВАТ "РТС"), яке займається організацією торгів на ринку цінних паперів і похідних від них інструментів. ВАТ "РТС" належить 100% акцій ЗАТ "Кліринговий центр РТС", 100% часткою НКО "Розрахункова палата РТС" і 97,7% акцій ЗАТ "Депозитарно-клірингова компанія" (ЗАТ "ДКК"). Крім того, РТС належить 43% ВАТ "Українська біржа" і 61,82% АТ "Товарна біржа" Євразійська торгова система"(Казахстан) і ряд інших профільних підприємств. Статутний капітал ВАТ "РТС" становить 159 млн 999 тис. 900 руб.

ЗАТ "ММВБ" є основним майданчиком в Росії з валютних торгів. Банк Росії використовує курс ММВБ для встановлення офіційних курсів рубля щодо іноземних валют. На біржі проходять торги доларом, євро, гривнею, казахським тенге, білоруським рублем, проводяться операції з валютними свопами. Також ММВБ є єдиною біржею, уповноваженою організовувати торги держпаперами. ЗАТ "Фондова біржа ММВБ" входить до першої тридцятки провідних фондових бірж світу. У Росії - це провідний фондовий майданчик, частка якого на національному біржовому ринку корпоративних і регіональних облігацій становить близько 99%. Частка біржі в глобальному біржовому обороті російських цінних паперів (включаючи GDR і ADR) складає близько 70%.