Ми вибрали тільки наймасштабніші та найрезонансніші світові теракти. Їх сталося значно більше, у тому числі — і в Україні.

Атака на Charlie Hebdo

7 січня 2015 року у Франції відбувся напад на редакцію сатиричного видання Charlie Hebdo. Тоді загинули 12 осіб, з них 2 поліцейських. Теракт пов'язали з діяльністю видання, яке жорстко висміювало в карикатурах в тому числі і релігійний фанатизм. Відповідальність за злочин взяли на себе бойовики терористичної організації "Аль-Каїда".

Напад на туристів у Тунісі

18 березня 2015 терористи ІД здійснили напад на туристів музею Бардо в Тунісі (одного з найбільших музеїв у світі). Загинули 23 людини. Ще 44 було поранено. Серед загиблих — громадяни Франції, Польщі, Колумбії, Австралії та Японіїї.

Вибухи в єменських мечетях

20 березня у мечеті Бадр, що у столиці Ємену Сані, сталися два вибухи, і ще один – у мечеті Аль-Хашуш. Загинули 130 осіб. Відповідальність взяла на себе та ж "Ісламська держава".

Напад на туніський готель

26 червня на пляжі курорту Сус у Тунісі сталися вибух і стрілянина, внаслідок чого загинули 37 осіб, близько 40 – поранені, серед них і одна українка.

Вибух на ринку в Іраці

17 липня на ринку міста Хан-Бані вибухнув автомобіль. Теракт припав на кінець святкування Рамадану. Вибухом було знищено декілька будівель. Загинуло понад 100 осіб, в тому числі і дітей.

Цей теракт – теж справа рук "Ісламської держави".

Теракт у Анкарі

10 жовтня перед початком антивоєнного мітингу профспілок у столиці Туреччини Анкарі сталися два потужні вибухи. Загинули 95 осіб, поранено — 246. Влада Туреччини вважає винними у теракті "Ісламська державу" або курдських бойовиків, або ліво радикалів. У турецькому суспільстві поклали частину відповідальності на президента країни.

Падіння російського літака

31 жовтня над Сінайським півостровом (частина території Єгипту) розбився російський літак, що летів з Шарм-ель-Шейха до Санкт-Петербурга. Загинули 224 особи. Росія спершу не вважала катарстрофу терактом. Та після терактів у Парижі (14 листопада) офіційно визнала факт терористичного втручання.

Паризькі теракти

З 14 листопада 2015 року у столиці Франції сталася низка терактів. Зокрема, кілька вибухів пролунали поруч зі стадіоном "Стад де Франс" під час матчу між збірними Франції та Німеччини. Пізніше – у паризькому ресторані терористи вчинили стрілянину, а у концертному залі – захопили заручників. Усього внаслідок цих подій загинули 140 людей.

Відповідальність взяла на себе "Ісламська держава".

Напад на малійський готель

20 листопада у готелі в Малі бойовики захопили 170 заручників. Сили безпеки звільнили людей, але 19 з них загинули.

Відповідальність за цей напад взяло на себе ісламістське угрупування MLF.

Вибух в Анкарі

13 березня 2016 року у столиці Туреччини знову стався вибух. У повітря злетів замінований легковий автомобіль. Трагедія сталася біля офісу глави уряду під час великого скупчення людей. Життя втратили 37 осіб.

Вибухи в аеропорті Брюсселя

22 березня у столиці Бельгії сталися два вибухи в аеропорті Завентем. Згодом стався вибух у метро, неподалік від будівлі Європарламенту. Повідомлено про понад 30 загиблих і понад 130 поранених.

Читайте також: Що відбулося в Брюсселі: усе про серію жахливих терактів