“Використання потенціалу біоенергетики дозволить Україні до 2020 року заміщувати близько 6 млрд кубометрів природного газу щороку. Та знизить викиди парникових газів на 11 млн тонн на рік”, - каже голова ради ЄУЕА Дейв Янг.

“13% відновлювальних джерел уже входять у енергетичний баланс. І 10% - це біомаса, а 3% - решта відновлювальних джерел. Тобто, на сьогодні біомаса - це приблизно 70% від всіх відновлювальних джерел, які є в світі. В Україні біомаса сьогодні дає 0,7% нашого енергобалансу. А всі відновлювальні джерела - 1,5%”, - каже директор НТЦ “Біомаса” Георгій Гелетуха.

Серед основних перешкод для розвитку галузі експерти називають недосконале законодавство та нестачу досвіду. Тому для реалізації багатообіцяючого потенціалу біоенергетики фахівці рекомендують українським чиновникам розширити, а також продовжити дію “зеленого тарифу” до 2035 року. Крім того, на думку експертів, галузі слід надати податкові пільги на імпорт відповідного обладнання та на податок на прибуток. А також посприяти експорту української “зеленої” електроенергії, виробленої з біомаси чи біогазу, до Європи.