Якщо ви поскаржилися у НАЗК на корупціонера, то теж повинні задекларувати своє майно. Зрештою, скаржитися не обов'язково. Достаньо просто у запиті поцікавитися статками чиновників.

Було розширене поняття, що таке сфера запобігання корупції навіть направлення запитів на отримання інформації так само потрапляє під дію цього закону,
– голова громадської ради при НАЗК Віктор Таран.

Тих, хто не подасть декларації, можуть оштрафувати, або посадити. За цей закон депутати проголосували у березні. Тоді ж активісти почали бити на сполох. Тотальне декларування вважають тиском на громадськість. Однак, тоді на Банковій їх заспокоювали.

Мовляв, показувати статки треба лише тим, хто отримує міжнародні гранти. А тепер вивляється, декларуватися треба таки всім активістам. Автор листа Ганна Соломатіна виправдовується – не вона закон писала, просто розтлумачила.

Все згідно законодавства, подивіться будь ласка, прочитайте мого листа,
– сказала керівник департаменту фінансового контролю НАЗК Ганна Соломатіна.

Однак керівниця фіндепартаменту не бачить в своєму листі того, що інші. Наприклад норми про декларування для мітингувальників.

Читайте також: НАЗК ретельно перевірить 20 декларацій топ-чиновників, в тому числі 3 народних депутатів

"НАЗК планує зобов'язати подавати е-декларації осіб, які брали участь в антикорупційному мітингу, такого й близько я не писала", – пояснила Соломатіна.

А от керівники НАЗК запевняють: про лист не чули. Офіційних рішень не ухвалювали.

Ми вважаєм цей лист НАЗК незаконним і неадекватним, але це навіть не їх офіційне рішення, щоб ми могли його оскаржити, але він чітко показує їхню позицію, їхнє застосування права,
– розповів голова правління ГО "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін.

Громадські активісти облишити ситуацію не планують. Будуть переконувати Верховну Раду скасувати скандальну норму.