Як повідомляє "Український кредитно-банківський союз", документ пропонує внести зміни до інструкції про порядок регулювання діяльності банків і в положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями.

Згідно з проектом постанови, норматив максимального сукупного розміру споживчкредитів встановлюється для обмеження сукупної суми всіх ризиків щодо фізичних осіб.

При цьому НБУ має намір передбачити, що нормативне значення Н8-1 не повинно перевищувати 300%.

Нацбанк також пропонує посилити облік споживчих кредитів при розрахунку адекватності регулятивного капіталу банку: споживчі кредити, що надані фізособам і нараховані за ним доходи віднесені в окрему групу активів зі ступенем ризику 200%.

Діючі правила поділяють активи банків на п'ять груп зі ступенем ризику від 0 до 100%.

Як повідомлялося, на початку липня-2011 НБУ розіслав банкам проект рішення, яким пропонувалося, зокрема, підвищити вимоги до кредитно-фінансових установ, що видають фізособам споживчі кредити на суму понад їх статутного капіталу.

Для таких фінустанов пропонується підвищити норматив адекватності регулятивного капіталу з 10% до 20%, норматив співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів з 9% до 18%, норматив миттєвої ліквідності з 20% до 40%.