Робота над створенням "Малюка" розпочалась ще у 2005 році. Конструктори та інженери компанії "ІнтерПроінвест" взяли старий 74-й автомат Калашникова та почали його вдосконалювати. Кропітко трудилися так довго, що в підсумку від Калаша не залишилось нічого, окрім ствола і ствольної коробки.

Зрештою новостворене дітище стало оригінальною конструкцією, що за показниками точності, надійності та зручності суттєво перевершило своє першоджерело й більше того, нічим не поступається відомим ізраїльським "Таворам".

"Малюк" сконструйований за схемою "бул пап", тобто спусковий гачок переміщений уперед і розташований перед магазином і ударно-спусковим механізмом. Там же є кнопка викидання магазину.

Зброю оснащено трьома планками "Пікатінні", на які можна встановити оптичні приціли або ж швидкознімний глушник. Для того, щоб магазин автомата щільно прилягав і фіксувався, розробили спеціальну шахту ствольної коробки. Тестування підтвердило, що автомат "Малюк" стріляє без затримок, ствол та корпус не перегріваються, а використання глушника не впливає на точність стрільби.

Порівняно з автоматом Калашникова у "Малюка" значно менша віддача. Ним можна керувати однією рукою: знімати із запобіжника, вести вогонь, міняти магазин і перезаряджати. Важить "Малюк" майже три з половиною кілограми, прицільна дальність до кілометра.

Читайте також: Танк українських розробників, який визнали одним із найкращих у світі

Представники виробника заявляли, що автомат уже використовували в боях під Щастям, Волновахою і Маріуполем. Що цікаво, аби переробити модернізований "Калаш" на "Малюк" необхідно трохи більше 5-ти тисяч гривень. А 2-3 спеціалісти за один лише місяць здатні переробити до 20 автоматів.