Жителі Катманду та околиць залишають регіон. Адже після суботнього землетрусу люди бояться нових поштовхів. Автобусами, літаками, будь-чим вони намагаються утекти подалі від зони ризику. На вокзалах та зупинках – тиснява.

Ті, хто залишаються, живуть у наметах. У Непалі вже організували 16 тимчасових поселень для 30 тисяч людей. Вони воліють лишатися у наметах, чи й навіть просто неба. Вертатися в Катманду бояться. Гуманітарна організація "Оксфам" насамперед намагається забезпечити непальців питною водою та засобами гігієни.

Крім організацій, активно допомагають й окремі держави. Зокрема, 14 країн ЄС. Франція відіслала свій перший літак у Непал. Про це особисто повідомив міністр закордонних справ.

Уже відома точна кількість альпіністів, яких накрила лавина, спричинена землетрусом. Загалом 250 екстремалів зникли безвісти.

Торік, теж у квітні, лавина накрила 16 непальських провідників, однак цьогорічна трагедія набагато страшніша. Непал не в змозі самотужки ліквідувати наслідки того, що сталося.

Міністерство фінансів Непалу підрахувало, що на відновлення країни потрібно 10 мільярдів доларів. Це половина національного ВВП. Окрім того, в найближчі місяці впаде туристичний потік, а це – надприбуткова галузь у країні. Допомогти грошима вже пообіцяв Азійський банк розвитку, Єврокомісія та Сполучені Штати.

Землетрус магнітудою 7,5 бала стався у Непалі в суботу вранці. У неділю сила повторних поштовхів знов наблизилася до 7 балів. Як повідомляє ООН, стихія вразила 8 мільйонів людей. Півтора мільйона критично потребують їжі, отож не виключено що за природним лихом країну може спіткати ще й гуманітарна катастрофа.