Люди, в яких не має житла зможуть жити в них на умовах оренди. Ідея не нова. Прибуткові будинки світова практика соціального житла. В Україні такі споруди були популярними. Щоправда на початку минулого століття.

Приміром, у Києві будували цілі квартали, де будинки здавали виключно в оренду.

Читайте також: Протистояти незаконним забудовам у Києві небезпечно для життя

Найвідоміший прибутковий це – будинок з химерами. Зводити його завершили у 1903 році, а наступного року його вже заселили квартиранти. Один з них домовласник-архітектор. Квартири були розкішними, тому і плата за них, на той час, була дуже висока – 3 500 рублів на рік.

Будівництво та утримання таких будинків досить поширений і успішний бізнес у багатьох країнах світу. Наприклад, у Західній Європі в дохідних будинках живе більше 70% городян.

Основною перевагою даного класу нерухомості є те, що орендарі апартаментів в дохідних будинках мають можливість, за бажанням, отримувати цілодобовий сервіс. Наприклад у пральні, спортивному чи розважальному комплексі. В Києві побудовано вже два таких об'єкти.

Читайте також: Аферисти "відновили" старі схеми з нерухомістю

В Україні дотепер зводити такі будинки було не рентабельно. Нині інвестори не женуться за швидким прибутком. Інвестиції окуповуються мінімум за 10 років. Вартість оренди житла оцінюється від 3,5 до 7 тисяч гривень на місяць.