Готувати бомбосховища столиці до можливого нападу почали рік тому. Нині по всій столиці є вказівники. На сайті КМДА вивісили список об'єктів укриття. А киянин навіть стоворив інтерактивну карту. У списку підвали житлових будинків, а також приватні паркінги, офіси і навіть ресторани.Та чи готові підприємці рятувати життя кияни та взагалі, чи знають вони, що повинні це робити.

Деякі з власників кафе та стріпбарів, які позначені на карті, як укриття, навіть не знають про те, що в них бомбосховища. Інші ж попередженні про "особливий" статус їх закладів, але що робити у випадку небезпеки — не знають.

А от на звичайному підвалі багатоповерхівки у Святошинському районі столиці на дверях напис "укриття". Зайшовши всередину, зрозуміло, що сховатися тут від обстрілів не реально. Труби, мертві голуби, жахливий сморід і вода майже по коліно.

Не довіряєте своєму підвалу - можете придбати власне бомбосховище. В інтернеті оголошень достатньо. Частина з них вже переобладнані. Є такі, що зберегли майже первісний вигляд. В одному, прикинувшись покупцями, побували і ми. Трикімнатне приміщення у центрі міста, поблизу майдану можна придбати за 100 000 доларів. Власник каже – з документами проблем не буде.

Начальник київського управління з надзвичайних ситуацій Роман Ткачук, до якого звернулися з усіма запитаннями, пояснює — затоплений підвал, позначили як сховище помилково. В списку укриттів його немає. А власників ресторанів та офісів про те, що їхні заклади належать до об'єктів укриття, мали сповістити районні адміністрації. А ті вже повинні були поінформувати персонал.

А от продавати сховища, які приватизували ще в мирні роки, як з'ясувалось, можна. От тільки купуючи такий об'єкт, ви повинні пам'ятати: під час війни там знову буде бомбосховище.