Асоціація виробників цукру Митного союзу звернулася в Євразійську економічну комісію з проханням вжити заходів для того, щоб запобігти постачанню цукру з України за заниженими цінами.

Про це заявив глава асоціації, голова правління Союзу цукровиробників Росії Андрій Бодін.

"Через те, що Білорусь і Казахстан мають відмінні від Росії режими доступу цукру на свої ринки і не можуть виконувати взяті зобов'язання щодо оподаткування поставок білого цукру митом у розмірі 340 доларів за тонну, тому є передумови для вступу на ринок українського цукру за демпінговими цінами", – сказав Бодін.

"На ділі ж поки це мито діє тільки в Росії. Але оскільки існує єдиний митний простір, дешевий український цукор може надходити через Казахстан, куди він йде в першу чергу", – додав він.

Крім того тільки в торгівлі між Росією і Україною білий цукор вилучений з режиму вільної торгівлі.

Як заявив Бодін, український цукор конкурентоспроможний на ринках Митного союзу в силу того, що імпортне мито на ввезення цукру-сирцю в Україну, яка є членом СОТ, становить всього 2%.

"Тому з урахуванням очікуваного падіння біржових котирувань на сирець ризик поставок цукру за демпінговими цінами збільшується", – вважає він.

Асоціація виробників цукру Митного союзу просить ЄЕК вжити заходів для того, щоб прискорити ратифікацію угод, які дозволять всім країнам Митного союзу використовувати єдиний режим захисту цукрових ринків і не допускати на ньому демпінгу з боку України.

Нагадаємо, на початку лютого Росспоживнагляд заборонив ввозити на свою територію сири низки українських заводів. Головна претензія – продукція нібито містить пальмову олію. При цьому, російський контролер не надав документів та результатів експертиз, які би підтвердили заяву.