Високопоставлені військовослужбовці США по черзі публікували у Twitter'i дописи, в яких засуджували спалах расизму під час сутичок між ультраправими активістами та їхніми противниками у Шарлотсвіллі, що призвело до смерті молодої жінки та двох офіцерів поліції, що патрулювали демонстрації на гелікоптері, передає NBC News.

Читайте також: Вибух гніву: західні ЗМІ про причини та винуватців насильства у Шарлотсвіллі

Спільний осуд расизму генералами є надзвичайно примітним, оскільки він суттєво контрастує з твердженнями Трампа, в яких президент Америки звинувачує і білих націоналістів, і антирасистів у тому, що сталося. І хоч у своїх дописах військовослужбовці не вказували ім'я глави Білого дому, але очевидним було їхнє негативне ставлення до неоднозначної позиції лідера США щодо кривавих подій у Шарлотсвіллі.

Перший запис оприлюднив адмірал ВМФ США Джон Річардсон. "Події в Шарлоттсвіллі неприйнятні, не можна толерувати цього. Військово-морський флот завжди стоїть проти нетерпимості та ненависті", – написав він.

Згодом з'явилася і офіційна позиція ВПС США, в якій взято приклад історії Другої світової війни для пояснення нетерпимості американської авіації щодо расизму.

"Наші військові попередники стрибнули в Європу, щоб перемогти нацизм. Ми знаємо, хто ми є. Ми знаємо нашу спадщину", – йдеться у повідомленні.

Генерал Роберт Неллер, комендант морської піхоти США також гнівно прокоментував насильство у Шарлоствіллі, зазначивши: у морській піхоті немає місця для расизму чи екстремізму. "Наші основні цінності – Честь, Мужність і Відданість – є основою діяльності морських піхотинців", – стверджує Неллер.

Читайте також: Подивись у дзеркало, – мер Шарлотсвілля звинувачує Трампа у кривавих заворушеннях

"Армія не толерує расизму, екстремізму або ненависті у наших рядах. Це суперечить нашим цінностям і всьому, за що ми боремося із 1775 року", – запевнив начальник штабу армії США, генерал Марк Міллі.

Солідарні думки щодо цього приводу висловили і генерал Дейв Ґолдфейн, начальник штабу ВПС та генерал Джозеф Ленґіль, начальник Бюро національної гвардії.

Читайте також: Расисти та неонацисти – провісники потенційного краху США, – історик

Нагадаємо, в місті Шарлотсвілль, що в штаті Вірджинія, 11 серпня розпочалися демонстрації, в яких взяли участь ультраправі активісти та їхні противники. 12 серпня під час акцій протесту у натовп протестувальників на шаленій швидкості влетів автомобіль. Одна людина загинула, ще близько 30 зазнали поранень. Поліція встановила особу водія, який здійснив напад.