Журналісти сайту "24" спробували розібратись у тому, що саме сталося у Парижі та які наслідки матимуть ці трагічні події.

Що сталося?

Напади терористів відбулися одразу у кількох районах Парижа у п'ятницю. Спочатку терористи розстріляли відвідувачів чотирьох кафе, в результаті чого загинули 35 осіб, а ще 14 були поранені. Трохи згодом біля стадіону "Стад-де-Франс", де проходив товариський матч збірних Франції та Німеччини з футболу, себе підірвали три терористи.Протягом наступної години четверо терористів увірвалися в концертний зал "Батаклан" де перебувало близько 1500 людей, які прийшли на рок-концерт. Спочатку терористи відкрили вогонь по залу. Потім захопили заручників, яких мовчки розстрілювали одного за одним. Поліція пішла на штурм, нападники загинули.

Чи могло бути більше жертв?

Могло. Є велика вірогідність того, що основні жертви планувалися саме на футбольному матчі. Однак через посилені заходи безпеки бойовики не змогли потрапити на стадіон і змушені були підірватися біля нього. У залі "Батаклан" також планувалося розстріляти всіх присутніх. Але рятувальна операція поліції відбулася дуже швидко, і загибелі більше ніж тисячі людей вдалося уникнути.

Окрім того, кількість поранених продовжує збільшуватися, десятки з них перебувають у важкому стані. Відтак, кількість загиблих може зрости.

Читайте також: Французский журналист рассказала о ситуации в Париже: эксклюзивное интервью

Хто винен?

Відповідальність за всі теракти взяла на себе організація "Ісламська Держава". У їхньому повідомленні зазначається, що "вісім наших братів з поясами смертників ретельно вибирали місця в серці Парижа". Разом з тим американська розвідка зазначає, що складність організації терористичних актів у Парижі свідчить про те, що за ними стоїть не "Ісламська Держава", а скоріше Аль-Каїда.

Чи покарані терористи?

Французька поліція заявляє, що всі терористи, які брали участь у нападах і вибухах в Парижі в ніч на 14 листопада, ліквідовані. Усього загинуло восьмеро терористів, семеро з них — в результаті самогубних вибухів, ще одного застрелили поліцейські. Всі вони були ліквідовані менше ніж за 12 годин з моменту скоєння нападів. Зараз правоохоронці продовжують пошуки спільників терористів.

Як відреагувала Франція?

У країні оголошено триденний траур. Президент Франсуа Олланд ввів надзвичайний стан в країні. Це передбачає обмеження чи заборону руху людей і транспорту, введення комендантської години, заборону масових акцій, дозвіл на нічні і денні обшуки для правоохоронців та запровадження контролю за пресою максимум на 12 днів. Президент також пообіцяв вести жорстку боротьбу із бойовиками "Ісламської Держави".

Які це матиме наслідки?

Внутрішньополітичними наслідками стануть падіння рейтингів чинного президента та зростання популярності прокремлівської праворадикальної політичної сили "Національний фронт" та її лідера Марі Ле Пен. Посилення їхніх позицій може загрожувати значною дестабілізацією у ЄС та не додає позитивних перспектив Україні.

На порядку денному Євросоюзу ці теракти ставлять питання безпеки. Вони довели, що бойовики стали значно більш жорстокими і витонченими у підготовці своїх атак. Отже, ЄС є уразливим для них. Відтак вже зараз європейцям потрібно вирішувати питання, наприклад, посилення контролю на кордонах, доступності автоматичної зброї та ускладнення її перевезення між країнами ЄС, задля власного убезпечення.

Читайте також: Серія кривавих терактів у Парижі: онлайн