"Якби європейська суверенна криза була старим фільмом про потерпілих корабельну аварію, в ньому була б сцена, в якій пасажири на рятувальній шлюпці розуміють, що у них недостатньо їжі та води для всіх і що когось треба викинути за борт. І цей хтось - Греція. Подібні настрої останнім часом висловлює велика кількість шанованих економістів та інших коментаторів, особливо в повністю ліквідної Німеччини", - пише газета.

Греція уникла дефолту в травні 2010 року, отримавши кредитну підтримку ЄС і МВФ. Зобов'язання кредиторів за підтримку Греції склали до теперішнього часу 219 млрд. євро - це близько 100% ВВП країни. Натомість Афіни зобов'язалися різко зменшити бюджетний дефіцит, скоротивши витрати. Проте дані січня - липня 2011 року показують, що дефіцит держбюджету виріс до 15,5 млрд євро проти 12,45 млрд євро за аналогічний період 2010 року. При цьому доходи бюджету за сім місяців впали на 6,4%, а витрати підскочили на 7,1%.

"Якщо країна на час вийде з єврозони, це буде краще для всіх сторін, особливо для Греції", - цитує видання Ханса-Вернера Зінна, президента інституту економічних досліджень "Ifo" при Мюнхенському університеті.