Про це повідомляє німецька газета Frankfurter Allgemeine з посиланням на доповідь Групи німецьких радників при уряді України.

У випадку відокремлення Донбасу, як говориться в поки ще не опублікованому документі, відбудеться "сильне скорочення обсягів українського експорту, оскільки роль східноукраїнської металургійної промисловості в зовнішній торгівлі України велика, і це викличе чергове знецінення національної валюти".

Однак, з іншого боку, втрата Донбасу принесе й економічні переваги: ​​уряду більш не доведеться виділяти значні субсидії для соціальної сфери і нерентабельного вуглевидобутку,
— йдеться в статті.

Втрата регіону, як відзначають автори дослідження, поставить Київ перед "короткостроковими труднощами", які зажадають залучення іноземної допомоги, проте "якихось більш серйозних проблем очікувати не варто".

Читайте також: Меркель таки поїде на обід з Путіним в Росію

Дослідження, як ідеться далі, базується на економічних показниках за 2013 рік і не враховує руйнування, які викликані "російської інтервенцією 2014 року та українськими відповідними ударами" і які істотно збільшать "і так чималу статтю витрат на Донбас у разі його теоретичного повернення до складу України".

За словами керівника групи німецьких радників та експерта консалтингової компанії "Берлін Економіка" Рікардо Джуччі, результати дослідження ні в якому разі не можна розглядати "як виправдання відділення Донбасу від України".

Читайте також: На боці бойовиків воює близько сотні німців, — Die Welt

"У дослідженні представлені економічні факти. Політичні та гуманітарні наслідки є темою окремого аналізу... Україна була б життєздатна навіть без Донбасу. Українська економіка стане меншою, але не стане слабшою", — стверджує Джуччі.