Windows в автомобілі

Microsoft розробляє Windows для автомобілів. Спеціальна версія "операційки" дозволить синхронізувати смартфон на базі Windows Phone з бортовою мультимедійною системою. Завдяки цьому водій зможе на великому сенсорному дисплеї переглядати та керувати дзвінками, повідомленнями, поштою, навігацією тощо.

Підключення здійснюється за допомогою технології Mirrorlink. Поки що цей стандарт не надто поширений, однак, уже найближчим часом його візьмуть на озброєння компанії Alpine і Pioneer, а також автовиробники Volkswagen, Honda, Toyota і Citroen.

Наразі авто-Windows перебуває на ранньому етапі тестувань, тож на ринку система з'явиться ще нескоро.

Nokia X в Україні

В Україні стартували продажі першого Android-смартфона від Nokia. Ціна новинки - 1300 гривень.

Nokia X оснащена 4-дюймовим екраном, двоядерним гігагерцовим процесором, 512 мегабайтами "оперативки" та 4 "гігами" пам'яті. Також на борті - 3-мегапіксельна камера і слоти для двох SIM-карт.

Новинка працює під управлінням модифікованого "Андроїда". Інтерфейс нагадує Windows Phone, а стандартні гуглівські додатки замінили аналогами від Nokia/Microsoft. Зокрема, тут є карти HERE Maps, поштовий клієнт Outlook, Skype та магазин додатків Nokia Store.

Миттєва зарядка

Новоспечена ізраїльська компанія StoreDot розробила прототип надшвидкого зарядного пристрою. Він може поповнити енергозапас акумулятора смартфона всього за 30 секунд.

Секрет розробки – в так званих нанодотах органічного походження. Вони збільшують ємність електрода і підвищують продуктивність електроліту. Що і забезпечує значно швидшу зарядку акумулятора.

Ізраїльтяни вже працюють над створенням компактного аналога, який і виведуть на ринок. Щоправда, трапиться це не раніше, ніж за три роки.

Робокенгуру

Компанія Festo, відома передовими роботами в галузі біоніки, представила нову розробку - робота-кенгуру.

Механічний стрибун оснащений пневматичною системою зі спеціальними моторчиками. Саме вони забезпечують рух ніг та хвоста. А ще BionicKangaroo має своєрідний механізм рекуперації, який дозволяє використовувати накопичену в одному стрибку енергію для здійснення іншого.

Принцип його роботи розробники запозичили у справжніх кенгуру.

У ноги робота вмонтовані пружини, які запасають механічну енергію під час приземлення і вивільняють її під час відштовхування.

Керувати BionicKangaroo можна дистанційно за допомогою спеціального Bluetooth-браслета.

У Festo кажуть, що напрацьовані в цьому проекті технології можна буде адаптувати до виробництва та автоіндустрії.