Перестрілка під Києвом

Друг загиблого внаслідок перестрілки під Києвом Сергія Орлова Сергій Датюк вважає, що КОРД зачищав якийсь можливий злочин.

"Офіційна версія є непідтвердженою. Але з часом стає явним, що КОРД зачищав якийсь можливий злочин", – зазначив він.

За його словами, у його товариша "КОРДівці" випустили близько 20 куль, а напарнику Сергія – Євгену Куртєву – вони стріляли у спину.

В тілі Сергія Орлова були три смертельні кулі в бік серця, а загалом з його тіла було витягнуто сім куль. Це, вибачте, будь ласка, методичний розстріл. При тому, що стріляли практично в упор,
– резюмував Сергій Датюк.

Тамара, власниця будинку у Княжичах, біля якого сталася трагічна подія, дала свідчення.

Жінка стверджує, що у той сумнозвісний день у будинку були сліди перебування сторонніх осіб, але нічого не було вкрадено. Востаннє ж у помешканні пані Тамара була в середині листопада – оглянула, полила квіти та поїхала.

4 грудня о 4:03 мені надійшов телефонний дзвінок на мобільний з пульта ДСО. Співробітник повідомив, що виявлено спрацювання сигналізації у будинку через проникнення до нього, і мені необхідно терміново приїхати,
– розповіла вона.

Вдалося їй дістатися будинку приблизно о 5 годині ранку. У цей час біля її помешкання було багато автомобілів, людей в чорній формі, а також стояв чоловік з автоматом.

Зазначається, що на запитання щодо події їй не надавали змістовних відповідей, тому Тамара від'їхала на сусідню вулицю та чекала в авто, поки щось з'ясується. Згодом власниця все ж підійшла до будинку – там вже було багато поліції.

"Оглянувши будинок, я виявила, що всі шафи та шухляди у кожній кімнаті будинку було відчинено навстіж. Деякі речі валялись на підлозі. Також на підлозі стояли картини зі стін. При цьому вся техніка перебувала на своїх місцях. Тобто, стало відомо, що у будинку були злодії, які шукали цінні речі та гроші. Оглянувши ретельно будинок, мною не було виявлено пропажі жодних речей. Цінностей у будинку не було взагалі, а техніка та меблі були на своїх місцях", – повідомила потерпіла.

Про події, які відбулися тієї ночі, вона знає мало і лише загальновідомі факти, оскільки приїхала набагато пізніше.

7 грудня Шевченківський районний суд Києва обрав п'ятьом членам злочинної групи, які були затримані правоохоронцями в результаті спецоперації, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 діб.

Ще один підозрюваний, який погодився на співпрацю зі слідством, був відправлений під домашній арешт з електронним засобом контролю.

В.о. глави Нацполіції Вадим Троян на засіданні комітету Верховної Ради розповів, що ця злочинна група підозрювалась у розбійних нападах. Один з них був скоєний у вересні цього року в столиці.

20 вересня 2016 року у Шевченківському районі Києва був скоєний розбійний напад на підприємця. Він обмінював валюту і, коли під'їжджав до свого офісу, то група з 4 осіб, переодягнених у форму СБУ, скоїла розбійний напад, маючи стрілецьку зброю, автомати Калашникова. Вони тоді заволоділи 2,4 мільйона гривень і 20 тисяч доларів. Під час оперативних заходів було встановлено одного члена злочинної групи. Потім було встановлено ще 7 учасників цієї групи,
– сказав Троян.

В. о. голови Нацполіції пояснив, що під час оперативної розробки цієї групи з'явилась інформація про підготовку розбійного нападу у Княжичах. Тоді було прийнято рішення про проведення профілактичної операції проти цієї групи.

План завдання про виділення підрозділу КОРД у Княжичі підписав голова управління Нацполіції у Києві Андрій Крищенко.

"Операцію на виділення КОРДу підписував Крищенко, а слідчий, ви ж всі юристи, підписував постанову. Я розумію, що ви хочете почути прізвище винного, але це визначить Генеральна прокуратура", – розповів Троян.

Він відмовився називати прізвища тих, хто керував спецоперацією, бо вся документація перебуває у прокуратурі.

Питання безвізу

Комісар ЄС з питань розширення Йоганнес Ган звернувся до Євроради та Європарламенту із закликом затвердити механізм призупинення безвізових режимів із третіми країнами. Про це єврокомісар Ган написав у своєму Twitter.

Грузія, Україна, візова лібералізація: вітаю домовленість про механізм призупинення. Наполегливо закликаю Європейську раду та Європейський парламент ухвалити рішення якомога скоріше,
– написав Ган.

Згодом цю інформацію підтвердив Президент України Петро Порошенко, зазначивши, що остаточне слово в цьому питанні – за Радою ЄС на рівні послів та Європарламентом.

Читайте також: Політик розповів, чому ЄС шантажує Україну безвізом та Угодою про асоціацію

Фото дня

Прем'єр-міністр Великобританії 60-річна Тереза Мей здивувала екстравагантним образом у шкіряних штанях, вартістю приблизно 1270 доларів та у кросівках за 376 доларів.

Журналісти вирішили дізнатись у Мей, чи вважає вона нормальним позувати в настільки дорогому одязі після своїх заяв про близькість до простих британців.

Коли я стояла на сходах Даунінг-стріт, я вже сказала, наскільки для мене важливо, щоб держава працювала на кожну людину. Це те, про що говорили люди, з якими я зустрічалася в поїздках по країні,
– виправдалася Мей.

Анонс

8 грудня відбудеться презентація фотолітопису "Біловезька угода. 8 грудня 1991 року. Точка неповернення", присвяченого подіям, що стали передумовою розпаду радянської імперії та створенню незалежної Української держави.

Також у четвер Верховна Рада розгляне подання ГПУ на зняття депутатської недоторканності з депутата від фракції "Опозиційний блок" Вадима Новинського.