Під Росію закладена величезна бомба, її годинниковий механізм відлічує секунди і, якщо американські спецслужби запалять гніт, вона може завдати страшної шкоди для російської інфраструктури. Але віддати такий наказ може лише одна-єдина людина в світі – президент США Дональд Трамп.

Знав та мовчав?

Щойно Дональд Трамп став президентом США – він одразу заходився демонтовувати всі політичні справи, які його попередник Барак Обама вважав своїми досягненнями, а самого Обаму безупину піддавав найжорсткішій критиці в своєму особливому "трамповому" стилі – тобто, ледь чи не лайкою. Так, помилування кількох в'язнів тюрми Ґуантанамо Трамп назвав "ще однією страшною помилкою", заявив, що шпіони Обами підслуховували його телефонні розмови під час передвиборчої кампанії, а вже про систему медичного страхування Obamacare й говорити немає чого – Трамп намагається знищити її цілком та повністю.

Читайте також: Зізнання Путіна: голова Кремля досі спілкується з Обамою

Довгий час Барак Обама відмовчувався. Він не реагував ні на персональні атаки, спрямовані проти нього, ані на болючі для нього рішення Трампа – такі, наприклад, як відмова від Паризької кліматичної угоди. До минулого тижня. Але заява Трампа щодо нового закону про медичне страхування, яку він зробив в штаті Айова, переповнила чашу терпіння колишнього президента Америки – він вперше відповів, втрутившись в нинішню політику Білого дому. За його словами, американський народ потерпатиме від запланованого скасування Obamacare.

Ця тема важливіша, ніж партійні інтереси – йдеться про життя людей!
– написав він в своєму мікроблозі на Facebook

Але охорона здоров'я – аж ніяк не єдина тема, щодо якої між 44-м та 45-м президентами США пробігла чорна кішка. Є ще вагоміше питання, яке постало нещодавно: що знав Обама про російські кібератаки і чому він не протидіяв їм раніше? Згідно з розслідуванням, яке провели журналісти газети Washington Post, екс-президент ще в серпні минулого року дізнався про те, що за цими нападами стоїть персонально Володимир Путін, який намагається вплинути на вибори – про це йому офіційно доповіло ЦРУ. Згідно з доповіддю, метою кремлівського чільника було завдати шкоди Гілларі Клінтон та допомогти Трампові перемогти.

Читайте також: Кібератаками під час виборів у США керував особисто Путін, – екс-секретар Нацбезпеки США

Але американське суспільство дізналося про масштаби російського втручання у внутрішні справи США лише після виборів. Обама нібито ще у вересні, під час саміту "Великої двадцятки" в Китаї, за зачиненими дверима погрожував "рішучою відповіддю", але нові санкції проти Росії він запровадив лише в грудні та викинув з Америки 35 російських дипломатів. Журналісти Washington Post цитують анонімні джерела, які стверджують, що Барак Обама опинився перед дилемою: він знав про втручання, але не бажав ще більше шкодити виборам. Окрім того, він вирішив почекати на підтвердження інформації ЦРУ від інших спецслужб. Зрештою, Обама, як стверджує газета, так чи інакше вважав, що перемогу отримає саме Клінтон.

"Чорний спадок" "Чорного Барака"

Дізнавшись про це, Дональд Трамп, певно, просто звар'ював від радощів та одразу заходився "переводити стрілки" на Обаму. "Чому він знав про російське втручання та приховував інформацію від американського народу?" – грізно запитав новий президент США в своєму Твіттері, не помітивши навіть, що вперше в житті власноруч визнав факт втручання Росії в американські вибори. Відповіді на своє питання він поки що не отримав, але, мабуть, вважає, що тепер суспільна думка візьметься за його попередника, а про нього самого – забуде.

Але не можна сказати, що Барак Обама нічого не зробив, аби достойно відповісти на російські зазіхання. Він потурбувався про те, аби приготувати для Росії справжню "цифрову бомбу" – цілу низку потужних вірусів, яких, за даними Washington Post, було запущено в російські комп'ютерні мережі. Звучить це ніби цитата з якого-небудь фантастичного роману, але насправді є справжньою помстою, спрямованою особисто проти Володимира Путіна – такою ж особистою, якою була путінська "спецоперація" проти Клінтон та на підтримку Трампа.


"Цифрова бомба", розроблена Пентагоном задля боротьби з хакерськими атаками з Росії, насправді – помста Обами, спрямована проти Путіна

Справа в тому, що ще в грудні, коли Обама розпорядився викинути з Америки 35 російських дипломатів, його власні помічники піддали його критиці за нерішучість. Так, екс-посол США в Росії Майкл Макфол підкреслював тоді:

Покарання не відповідає злочинові. Росія порушила наш суверенітет, втрутилася в найсвятіше діяння нашої демократії – у вибори нашого президента. Кремль має сплатити за цей напад значно вищу ціну.

Так і з'явилась ця "цифрова бомба", яку розробили американські "офіційні хакери" з Пентагону і яка тепер, як стверджує Washington Post, лежить в російських мережах та чекає свого часу. Вона може наробити страшної шкоди: паралізувати банківські платежі та роботу електростанцій, відключити світло в Кремлі та "покласти" російську військову комунікацію...

Втім, "спусковий гачок" від цієї зброї знаходиться нині в руках у Дональда Трампа – він єдиний, хто може віддати наказ про її застосування. А от чи захоче він це зробити? Зрештою, чи можна очікувати подібної рішучості від президента, який під час передвиборчої кампанії вихваляв Путіна до небес і який, як не крути, а щойно офіційно зізнався в тому, що завдячує кремлівському "колезі" своєю перемогою та своєю посадою?

Читайте також: Путін хотів виміняти в Трампа Україну на Сирію, але це неможливо, – екс-радник держсекретаря США