У міністерстві переконують - усі заборони, що діють сьогодні - незаконні. Мовляв, чиновники керуються підзаконними правилами замість закону. А це щонайменше порушує Конституцію України.

"Раз в законі цього нема - значить вони не мали права і не мали повноважень, і не мали підстав посилаючись лише на правила вводити такі обмеження. Мертва норма вона не має права на життя і існування - ми пропонуємо її вилучити. Якщо ми вилучимо з правил, то тоді не буде на що місцевим органам посилатися", - каже директор департаменту Мінекономрозвитку і торгівлі України Сергій Литвиненко.

Чому протягом 15 років колізія нікому не заважала - у відомстві не знають. Ідея Мінекономрозвитку отримала підтримку у виробників та торгівців алкоголем. Та у лояльній позиції чиновників учасники ринку все одно знайшли недопрацювання.

"Ця постанова слова "час" не стосується, вона каже тільки "місце". І вона забере право у органів місцевої влади яким вона користувалася, що нікому не можна дати ліцензію в цьому місці щоб торгували алкоголем. Якщо привести постанову у відповідність - то місцева влада втрутитися не зможе", - каже президент Української торгово-промислової конфедерації Володимир Демчак.

Ініціатива з центру викликала обурення на місцях. Особливо - у тих містах де такі обмеження - у місці чи часі - вже існують. Зокрема, Донецьку та Алушті заборона діє біля лікарень та шкіл, у столиці - в кіосках і павільйонах площею менше 40 квадратних метрів. А в Івано-Франківську, Ужгороді та Львові заборонено продаж будь-якого алкоголю у нічний час.

"Просто заборонити чи контролювати - не вихід з ситуації, треба працювати з людьми, треба переконати, що це гробить здоров’я людини. А що є цінніше ніж здоров’я? Про що ти будеш думати, про який розвиток, треба бути здоровими", - каже міський голова Львова Андрій Садовий.

Зазначимо, алкоголь щороку вбиває понад 40 тисяч українців. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі зловживання оковитою забирає життя близько 2,5 мільйонів людей на рік. Більше 300 тисяч помирає у віці до 29 років.