Вже в перші години після обвалу школи № 6 у Василькові на місці аварії було чимало чиновників, які завзято шукали винних та з'ясовували причини. Та через місяць нічого так і не зроблено.

Школа на сьогодні перетворилась у своєрідну зону відчуження. Охорони немає на об'єкті. Ями порозривали, так і позалишали,
– розповів депутат Васильківської міської ради Микола Неділько.

Він переконаний – обвалу могло й не бути. Про проблеми з каналізацією, яка спричинила аварію, у місті знали.

Читайте також: Дехто впав в істерику, дехто плакав, дехто молився, – учень про обвал школи у Василькові

Дітей із школи прихистили інші навчальні заклади Василькова. Однак і вони не в найкращому стані.

Грошей на ремонт навчальних закладів, каже Микола Неділько, у Василькові виділяють достатньо. Однак замість того, щоб взятися за серйозний ремонт, обмежуються косметичним.

Керівниця місцевого відділу освіти такий розподіл коштів пояснює тим, що в першу чергу вони дбають, щоб у приміщеннях було тепло.

За інформацією Міністерства освіти, в Україні 36 аварійних шкіл. Та насправді небезпечних навчальних закладів набагато більше, переконаний керівник Центру тестових технологій Віктор Громовий. Міні-обвали стаються часто. Просто цього не афішують.

На думку експерта, потенційно небезпечними є всі школи, збудовані у 60-70-х. Порушення технічних вимог тоді були нормою, а на виробництві крали будівельні матеріали.

Читайте також: Ремонтувати не можна зносити: як "оздоровити" житловий фонд України

Не краще ніж будували тоді, ремонтують сьогодні. Часто роботи довіряють фірмам без досвіду та кваліфікованих фахівців. Зрештою, навіть без жодного ремонту в аварійній школі все одно розпочнуть навчальний рік.

Одразу після аварії у Василькові Міністерство освіти анонсували масштабну перевірку. Однак, минув місяць, а жодних результатів відомство надати не може. Тепер, кажуть, це не їхня компетенція.