Про це він пише у виданні "ГОРДОН":

При всіх усмішках і зовнішніх знаках уваги, китайські товариші повинні ставитися до кремлівських лідерів з глибоким презирством. За те, що робить з Росією кооператив "Озеро", в Китаї розстрілюють. Тому дуже скоро кремлівські пацани відчують, що їх і тут не поважають, але розгортатися буде вже нікуди, хіба що на стратегічний альянс з Північною Кореєю піти.

Розворот у бік Китаю, на його думку, викличе напругу в російської бюрократії. До цих пір чиновники будували свої запасні "аеродроми" на Заході, і навряд чи вони зрадіють необхідності переорієнтовуватися на Шанхай і Пекін.

"Те апоплексичний удар ( хворобливий стан, що настає внаслідок крововиливу в головний мозок або під оболонки мозку – "24") табакеркою в скроню зупинить здурілого государя, то несподіваний переворот забере владу з рук авантюрного генсека", — вважає колишній радянський розвідник.

Читайте також: За шпаною хтось повинен наглядати, — екс-однокурсник Путіна про зближення Росії та Китаю

Дотепер Путін був потрібен бюрократії як гарант стабільності, але "перебудова" із Заходу на Схід – це стратегічна авантюра. Навряд чи вона сподобається держапарату,
— написав Швець.

Також він вважає, що Україна та Китай повинні знаходити точки дотику:

"Що стосується України, то її з Китаєм об'єднує важлива обставина – в обох країн Росія віроломно вкрала значну частину території, коли ці країни перебували в біді. На цьому і потрібно знаходити точки дотику".